Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

Δολοφονική κροτίδα στην Κύπρο! ( Βίντεο)

H βία έκανε ξανά την εμφάνισή της στα γήπεδα της Κύπρου και μια κροτίδα ήταν η αιτία για τον τραυματισμό δυο παικτών στο ντέρμπι ανάμεσα σε Ανόρθωση και Ομόνοια.

Στο 77o  λεπτό της αναμέτρησης και ενώ ο Λαβόρδε δεχόταν τις πρώτες βοήθειες, μια κροτίδα κρότου-λάμψης από την εξέδρα των οπαδών της Ομόνοιας έσκασε στο σημείο, με συνέπεια να τραυματιστούν Λαβόρδε, Παβίσεβιτς (ο δεύτερος επέστρεψε), αλλά και μέλος του ιατρικού τιμ των φιλοξενούμενων.

Οι διαιτητές διέκοψαν το ματς και επέστρεψαν έπειτα από δέκα λεπτά, για να τελειώσει το ματς στο... 104'! Aξίζει να σημειωθεί πως το ματς είχε διακοπεί προσωρινά και στο 46' λόγω ρίψης καπνογόνων στο γήπεδο από την εξέδρα των οπαδών της Ανόρθωσης.

Στο... αγωνιστικό κομμάτι η Ανόρθωση επικράτησε 2-0 χάρη σε γκολ του Σπαντάτσιο στο 4' με πέναλτι και του Ρέζεκ στο 102'.