Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2016

ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕΡΑΧΩΡΑ 0-1

Στην πρώτη του ήττα υποχρέωσε τον Άγιο Γεώργιο η Περαχώρα, του οποίου επικράτησε με 0-1 και τον έριξε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β’ Κατηγορίας.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να είχαν γενικά την κατοχή και την υπεροχή, δεν μπόρεσαν όμως να βρουν πολλούς διαδρόμους και να δημιουργήσουν κλασικές ευκαιρίες μπροστά από την εστία της Περαχώρας, με το 0-0 να είναι και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι, καθώς ο Άγιος Γεώργιος συνέχισε να προσπαθεί, χωρίς όμως επιτυχία.

Έτσι λίγο πριν από τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, σε μια από τις λίγες επιθέσεις της η ομάδα της Περαχώρας κατάφερε να κερδίσει πέναλτι σε ανατροπή πάνω στον Σιαμά, με τον ίδιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να διαμορφώνει το τελικό 0-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.