Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016

Πάντα ψηλά η Περαχώρα, 2-0 τον ΠΑΟ Κουταλά

Συνέχεια στην εξαιρετική της πορεία έδωσε η Περαχώρα, η οποία επιβλήθηκε 2-0 του ΠΑΟ Κουταλά, πλέον βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας και φυσικά βρίσκεται πάντα στο «κυνήγι» της ανόδου.

Οι γηπεδούχοι στο 1ο μέρος είχαν την υπεροχή και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Κόντη (30’) και να διατηρήσουν το 1-0 ως και τη λήξη του ημιχρόνου, αν και είχαν ευκαιρίες για να σημειώσουν περισσότερα τέρματα.
Στο 2ο ημίχρονο, όσο το 1-0 διατηρούταν, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν ελπίδες, αν και οι επισκέψεις τους στην εστία του Νικολού δεν ήταν πάρα πολλές, παρόλα αυτά, ο τερματοφύλακας της Περαχώρας, όταν χρειάστηκε ήταν εκεί.

Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Λίντας με ατομική προσπάθεια, δέκα λεπτά πριν από τη λήξη του ματς, με τους γηπεδούχους να δείχνουν έτοιμοι να παλέψουν για το καλύτερο δυνατό και όπου βγει.